שאיבת ביוב

עד 25 דקות הגעה | שירות 24/7
שאיבות ביוב

לייעוץ חינם: 054-931-3655

כל מקום מאוכלס משתמש במערכת הביוב המוליכה את השופכין אל בור הביוב המשותף לדיירי המקום. שאיבות ביוב הן דבר שבשגרה הנגרם מהצטברות שומן ולכלוך הסותמים את מעברי הביוב וגורמים לריחות לא נעימים ולסתימות. כחלק מהתחזוקה השוטפת של הרשות העירונית , שאיבת בורות ביוב היא פעולה הנדרשת לא מעט כדי למנוע נזקי תברואה. כיצד שואבים את הביוב?

שאיבות ביוב על ידי ביובית

לכל מתחם מגורים קיימת מערכת ביוב מרכזית. צינורות הביוב מכל בניין ובית מובלים בסופו של דבר למערכת המרכזית שם מצטבר כל הלכלוך והשופכין של האזור לבור ספיגה גדול, שאותו יש לפנות ע"י שאיבת ביוב. כאשר הבור עולה על גדותיו נדרשת שאיבה מקצועית ומפוקחת כיוון שמדובר בבעיה תברואתית באם יחלחלו מי הביוב אל מקורות המים. במקרים אלה נדרשת עבודה אותה מבצע קבלן ביוב. קבלני ביוב משתמשים בכלי רכב הנקרא ביובית לשאיבות ביוב מסובכות. הביובית נושאת מעליה מיכל ענק בו אליו נשאב כל הלכלוך מהביוב על ידי צינורות בלחץ שאיבה מאוד חזק ולאחר מכן צינורות בלחץ חזק של מים מנקים את מעברי הביוב כדי לאפשר מעברים חלקים יותר. המיכל מוסע לאתר פסולת מורשה לריקון ביוב.

מה חשוב לדעת לפני שעושים שאיבת ביוב?

הקבלן נקרא בשל סתימת ביוב. סתימה יכולה להיגרם כתוצאה מחסימה של חפץ גדול המונע את מעבר הביוב. לא מיד נקראים להשתמש בביובית בשביל לעשות שאיבת ביוב. לעיתים ניתן להתגבר על סתימת הביוב באמצעים קלים יותר. לשם כך, הקבלן נדרש קודם כל לבצע בדיקה ממה נובעת הסתימה. אם הסיבה לסתימת הביוב מקורה בשורשים שמפריעים לצנרת, או מסיבות אחרות. הבדיקה נעשית על ידי פתיחת בורות הביוב באזור ואיתור הגורם המפריע. לפי הגורם, הקבלן יחליט אם יש צורך בהפעלת ביובית או באמצעים אחרים. לפני השימוש בביובית חשוב לוודא כי מי שמתפעל אותה הוא אכן נושא רישיון לתפעול ביובית מטעם משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה.

לאחר שאיבה של הביוב היכן מרוקנים את הפסולת?

קבלני ביוב מחויבים לשמור על כללי איכות הסביבה בכל הנוגע לפינוי הביוב. מי השופכין יועברו לאתרים המורשים לריקון בלבד. קבלן הביוב אמור להתמצא באזורים אלה. בטרם השופכין והשומן מועברים לאתרי הפסולת הם עוברים תהליך של טיהור באתרי שופכין. יש מספר סוגים של ביובית אשר מותאמים לשאיבה במקומות ספציפיים. לדוגמה יש ביובית נמוכה אשר מטרתה לשאוב ביוב במקומות בעלי תקרות נמוכות וביובית אשר מיועדת לשאוב בורות ביוב במקומות צרים.

אם אתם נזקקים לשאיבת ביוב, כאן באתר אינדקס המובחרים תוכלו לבחור ממבחר מגוון את קבלן הביוב האמין והמקצועי ביותר.

למה לבחור באינדקס המובחרים?

אינסטלטורים שנבדקו ואושרו