סתימת ביוב

עד 25 דקות הגעה | שירות 24/7
סתימת ביוב

לייעוץ חינם: 054-931-3655

פתיחת סתימות היא כנראה העבודה הכי מלוכלכת שיש. לא כל אחד יכול לבצע אותה. כאשר קיימת סתימה בבית, האינסטלטור הוא האדם הראשון שתרצו לפגוש. על סתימת ביוב – האם כל אינסטלטור יכול להתמודד עמן?

האם כל אינסטלטור יכול לטפל ב – סתימת ביוב?

אם הסתימה מורכבת מדיי, האינסטלטור ייאלץ להשתמש בכלים חיצוניים כמו ביובית, כדי לפתוח אותה. יש להבדיל בין סתימות בצנרת הבית, לסתימות במערכת הביוב המרכזית , שהן קשות יותר לפתרון.

אם בעבר אינסטלטורים היו צריכים להיכנס אל תוך מערכת הביוב כדי לאתר את הגורם לסתימתה ולפתוח את אותה, כיום גם בתחום האינסטלציה התחדשו הכלים לפתיחת סתימת בביוב בצורה יעילה יותר. הנפוץ ביותר לפתיחה של סתימה הוא באמצעות הביובית. אמנם הביובית נועדה לסתימה מרכזית, אך היא יכולה לעזור גם בסתימת ביוב ביתית משום שהיא מבצעת ניקוי יסודי יותר של הצינורות. זאת הסיבה שלא כל אינסטלטור יכול לטפל בסתימתה מורכבות,  אלא רק אינסטלטור היודע לתפעל את הביובית.

סתימת ביוב בבית, בדרך כלל במערכת של השירותים-מקלחת יכולה להיפתח באמצעות מכשיר פשוט ידני לפתיחת סתימות הנקרא "קפיץ". מדובר על קפיץ ארוך מאוד שמושחל דרך הפתחים לצינורות הביוב וזורקת את הגורם לסתימה ובכך מאפשר מחדש מעברים של מים בצינורות.

גורמים נפוצים לסתימת ביוב

צנרת מהשירותים מובילה לביוב מרכזי של הבניין. בבניינים ישנים, כשמערכת הביוב ישנה מדיי, השלכת גורמים שאינם מתפרקים במים גורמים לסתימה ומצריכה טיפול של אינסטלטור מקצועי. דוגמה נפוצה לגורמים לסתימה היא, השלכת מגבונים לחים עשויים בד לשירותים. המגבונים אינם מתפרקים כמו נייר טואלט במים וזורמים למערכת הביוב המרכזית ובכך גורמים לסתימת ביוב לכל הבניין.

פתיחה של סתימה בביוב

אמצעי נוסף לפתיחת סתימות בצנרת הביוב הביתית הוא אבקה מסוכנת מאוד הנקראת "סודה קאוסטיק" או בכל חומר אחר המכיל חומצה הגורמת לפירוק של הגורמים לסתימה ומאפשרים מעבר קל יותר של המים בצנרת. שימוש בחומרים אלה הוא מאוד מסוכן. על אחת כמה וכמה אם הוא פוגע באזורים ריריים כמו העין אף או פה של בני אדם או חיות המחמד בבית. לא מומלץ להשתמש בחומרים אלה יותר מדיי.

אם כן, לא כל אינסטלטור יכול לטפל בסתימתה מורכבת. אבל כן בסתימות ביוב פשוטות בבית. אם יש לכם סתימת ביוב, חסכו זמן וכסף. פנו לאחד האינסטלטורים מאינדקס המובחרים. כאן האינסטלטורים מחויבים לשירות אמין ומקצועי במחיר הוגן.

למה לבחור באינדקס המובחרים?

אינסטלטורים שנבדקו ואושרו