איך מתבצעות שאיבת בורות ביוב?

אינסטלטורים מובחרים | הגעה עד 25 דקות | שירות 24/7

שאיבות ביוב הן פעולות הנדרשות לעיתים תכופות כדי לשמור על תחזוקת ביוב תקינה ואיכות הסביבה. מהיכן מבצעים שאיבות ביוב? ממערכת הביוב המקומית או מבורות ספיגה המשמשים כמערכת ביוב פרטית שאינה מחוברת למערכת הביוב הראשית אליהם נאספת פסולת הביוב. בכל פעם שהבורות ספיגה מתמלאים הם מתרוקנים על ידי שאיבות ביוב. כיום, ניתן להבחין בבורות ספיגה במסעדות ובתי מלון אשר דואגים לתחזוקתם באופן פרטי. שאיבות ביוב מהמערכות הציבוריות נעשות על ידי הזמנת שירותי ביובית מהרשות העירונית.

איך נעשות שאיבות של בורות ביוב?

שאיבות ביוב מרכזיות נעשות לרוב על ידי ביובית. הביובית היא רכב אינסטלציה גדול. לביוביות יש צינורות שאיבה בעוצמה מאוד גבוהה. בסוגים החזקים של הביוביות ניתן לשאוב בטון מבורות ביוב, שורשי עץ כבדים וכיו"ב. לאחר פעולת השאיבה נשטפים צינורות הביוב בזרנוקי מים מצינורות המוחדרים לצנרת הביוב כדי לאפשר זרימה של פסולת ומי שופכין בצורה חלקה. סוג הביובית מותאם לתנאי השטח בו נמצא בור הביוב. אם מדובר בחניונים ובמקומות צרים, ביובית המיועדת לפעול במקומות קטנים אלה שואבת את הביוב. אבל ישנן מקומות תעשייתיים אשר בורות הביוב שם סופגים הרבה יותר פסולת וביוב, שם משתמשים ב"ביובית גדולה". זו ביובית שאמורה לשאוב בעוצמה מאוד גבוהה פסולת כבדה.

שאיבת בורות ביוב עם שומן

כאמור, בעלי מסעדות, בתי מלון או מפעלי מזון מחויבים לבורות שומן. השומנים המוזרמים בכמויות למערכת הביוב יוצרים סתימות במערכת הביוב. לכן בעלי עסקים אלה מחוייבים בתחזוקה של מפריד שומנים, אשר גם מונע הצטברות לכלוך וריחות לוואי. לכן, באחריותם לרוקן את בורות השומן לעיתים תכופות. לשם כך יש "ביובית נמוכה" היא סוג הביובית המיועד לשאיבת בורות שומן. פינוי השומן נעשה על הנחיות המשרד לאיכות הסביבה. קבלני ביובית נמוכה מגיעים לרוב להסדרי שירות שנתיים עם בעלי עסקים ואזורי תעשייה.

אם אתם נזקקים לשירותי שאיבות ביוב, עירוניים או פרטיים, אינדקס האינסטלטורים המובחרים אסף עבורכם קבלני ביוביות שונות המספקים שירותים אלה: ביובית בתל אביב | ביובית בהרצליה. תוכלו לבחור את נותן השירות על פי מיקום, או לשוחח עם מספר אנשי מקצוע ולהשוות הצעות מחיר שונות, הן לשאיבות חד פעמיות והן להסדרי שאיבה קבועים.

מאמרים נוספים