פתיחת סתימות

עד 25 דקות הגעה | שירות 24/7

לייעוץ חינם: 054-931-3655

עם כל העבודות שיש במטבח , סתימה בכיור היא הדבר האחרון שתייחלו לו. כאשר אתם רואים את מפלס המים בכיור עולה, הדבר הראשון שתנסו הוא לפתוח את הסתימה באמצעות פומפה. אם הסתימה לא מורכבת מדיי, כנראה שהפומפה תספיק. מה עושים אם לא? בכתבה הבאה נפרוש בפניכם מספר דרכים לפתיחת סתימות מורכבות יותר.

סתימה תיפתח באמצעות פומפה רק אם הגורם המפריע יהיה קרוב לפתח יציאת המים. במקרים שהסתימה בכיור נגרמת מהצטברות של לכלוך ושומן בצנרת העמוקה יותר, יש מספר דרכים נוספות לפתרון הבעיה:

חומרים כימיים לפתיחת סתימות

חנויות לחומרי בנייה ותחזוקת הבית מציעים סוגים רבים של חומרים כימיים לפתיחת סתימות בכיור או באסלות. החומרים מכילים חומצה הממיסה את השומן שהצטבר ופתיחת המים מסיעה אותו לצינורות הביוב. חומרים אלה אינם ידידותיים לסביבה. כדי לעבוד עם חומר לפתיחת סתימה, נדרשות כפפות אשר ימנעו את מגע העור עם החומצה. כמו כן, נצפו מקרים ששאיפת חומרים אלה פגעה במערכת הנשימה. הנזקים שחומרים כימיים לפתיחת סתימות מסבים הם לא רק למשתמש בהם אלא גם למערכת האינסטלציה הביתית. החומצה מחלישה את עמידות הצנרת ויכולה לגרום לקרעים וחלודה. מומלץ לא להשתמש באופן קבוע בחומרים אלה.

הסיפון מלא

הסיפון הוא החלק העשוי בצורת כוס מעוגלת מתחת לצינור הכיור. תפקידו לאסוף את השומנים ולכלוך אשר מגיעים מהכיור ולמנוע מהם להגיע לצנרת הביוב. אם הסיפון מלא בלכלוך, המעבר לצינורות הביוב לא יהיה חלק והכיור ייסתם. במקרים אלה, נדרשת פתיחה וניקיון של הסיפון. חייבים לזכור, כי ישנה גומייה האוטמת את דליפת המים מהצינורות של הכיור החוצה. הרבה פעמים כאשר פותחים את הסיפון הגומייה נעלמת או שהניחו אותה בצורה לא טובה וכך נוצרת רטיבות או דליפת מים מתחת לכיור. לכן חייבים להקפיד על סגירה מאוזנת בין הצינורות לסיפון והדוקה די הצורך.

פתיחת סתימות – המובחרים

לאחר שניסיתם את כל הצעדים הנ"ל והסתימה בכיור עדיין לא נפתחה, זה הזמן לקרוא לאינסטלטור מקצועי שיאבחן את מקור הסתימה. במקרים רבים האינסטלטור יפתח את הסתימה על ידי שימוש בקפיץ שהוא מחדיר לצינורות ומסלק באמצעותו את הגורם לסתימה.

אם יש לכם סתימה בכיור ואתם לא מצליחים לפתוח אותה, בחרו כאן, באינדקס המובחרים, אינסטלטור כדי שיפתור לכם את הבעיה.

אינדקס המובחרים מציע לבחירתכם מבחר של אינסטלטורים מאזורכם  בעלי ניסיון רב בפתיחת סתימות ובעיות אינסטלציה נוספות, אשר מציעים את שירותם בצורה אדיבה ובמחיר הגון.

למה לבחור באינדקס המובחרים?

אינסטלטורים שנבדקו ואושרו