פתיחת סתימות ביוב

עד 25 דקות הגעה | שירות 24/7

לייעוץ חינם: 054-931-3655

סתימות בביוב הן דבר שנגרם כתוצאה מהפרעות גורמים שונים, שאינם מתפרקים במים, שנכנסו לצנרת הביוב ומונעים מעבר חלק של השפכים. ברוב המקרים, נשאבו לביוב מגבונים לחים, בדים, מתכות שונות, צמר גפן ועוד שגרמו לסתימה. הדברים האלה אולי יעברו באותו רגע, אך ייסחפו עד שיגיעו לצנרת שלא תאפשר את המעבר וכל הביוב יגלוש. כיום ניתן לטפל ביתר קלות בסתימות, אך אם רוצים להימנע מלשלם מחיר יקר לאינסטלטורים בעתיד, כדאי לתחזק את מערכת הביוב שתשרת אותנו טוב. הכתבה הבאה מפרטת על סתימות ביוב שונות ודרכי הטיפול בהן.

פתיחת סתימות ביוב בקלות ובמהירות

קיימים כלי עבודה שונים המסייעים לפתוח סתימות ביוב. חלקם, רצוי שיהיו בבית וישמשו את בני הבית לפתיחת סתימות גם בלי שייאלצו לקרוא לאינסטלטור. חלקם משמשים רק את האינסטלטורים. לדוגמה: פומפה או קפיץ המוחדר לצנרת הביוב לצורך דחיפה של הגורם המפריע למים לזרום אלה כלים שנמצאים בשימוש הביתי. אבל אם הסתימה מסובכת יותר, רצוי לקרוא לאינסטלטור אשר בעזרת פעולות פשוטות והמכשור הקיים אצלו הוא יוכל להתגבר על הסתימה. לדוגמה: אינסטלטורים מצוידים במכשיר ספירלה חשמלי שמנקה את הצינור. אך אם מדובר בסתימת ביוב שמקורה בתשתית האינסטלציה הציבורית, לא כל אינסטלטור יוכל לטפל בה, אלא רק אינסטלטור בעל הסמכה לעבוד עם ביובית.

פתיחת סתימות בביוב – סוגי סתימות:

סתימות שנגרמות בעקבות צמיחת שורשים

מערכת הביוב שואבת אליה את כל הלכלוך המושלך מהכיורים בבית והאסלה אל מרכז השופכין. כאשר מצטבר הרבה לכלוך, נגרמת סתימה. אבל לא רק הלכלוך והשומן המצטבר הם הגורמים היחידיים לסתימות. ישנם מקרים כמו חדירת שורשים למערכת הביוב הטמונה באדמה אשר משבשים את המעברים. טיפול בסתימות ביוב הנגרמות מחדירת שורשים מצריך התמחות ספציפית של אינסטלטור. אינסטלטור ללא ידע וניסיון בהוצאת שורשים ממערכת ביוב, ייתן טיפול זמני למערכת אך לא ימנע את צמיחתם מחדש ואז ההפרעה  תחזור. אינסטלטור מומחה לפתיחת סתימות שורשים במערכת הביוב יידע לנקוט בפעולות אשר ימנעו את התפתחותם מחדש.

סתימות באסלה

אם נוצרה סתימה במערכת הביתית שלנו, קל יותר לטפל בה. לא אחת קרו מקרים שגליל נייר טואלט שלם נפל לאסלה ונשאב פנימה. הגליל גרם לסתימה. במקרה שלא מצליחים להוציא את הגליל מהאסלה באמצעות פומפה, יש צורך לקרוא לאינסטלטור לשחרור הסתימה.

סתימה בכיור המטבח

מטבע הדברים, כאשר מדיחים כלים מצטברות שאריות מזון ושומן אשר נשפכים לסיפון שמתחת לכיור. הסיפון קולט את שאריות הלכלוך והמים זורמים לצינורות הביוב. כאשר הסיפון מתמלא, נוצרת סתימה. כדי לטפל בה ביסודיות , מוציאים את הסיפון ומנקים אותו. חשוב לאזן את הרכבתו מחדש בצורה יסודית, אחרת המים ידלפו ממנו החוצה.

אם יש לכם צורך בפתיחת סתימות ביוב מורכבות, האינסטלטורים כאן, באינדקס המובחרים מתמחים בכל בעיות הביוב הקיימות. תוכלו למצוא אינסטלטור מקצועי בעל ידע נרחב לגבי הסתימה שנגרמה לכם. אינדקס המובחרים מרכז עבורכם אינסטלטורים אמינים ומקצועיים ומהווה כתובת למציאת אינסטלטור באזורכם לטיפול מהיר בבעיה

למה לבחור באינדקס המובחרים?

אינסטלטורים שנבדקו ואושרו