פתיחת סתימה בביוב

אינסטלטורים מובחרים | הגעה עד 25 דקות | שירות 24/7
פתיחת סתימה בביוב

הביוב הוא מערכת עדינה שלא מודעים לחשיבותה עד לרגע שהוא נסתם ואיכות החיים בבית נפגמת. פתיחת סתימה בביוב לא תמיד דורשת ידי אינסטלטורים מקצועיות, אלא אם היא מסתבכת, לרוב ניתן להתגבר עליה באופן עצמאי. במאמר הבא נדון על מניעת סתימות ביוב, הדרך לפתור אותן לבד ומתי נדרש האינסטלטור להגיע?

במערכת האינסטלציה הביתית יש שלוש מקומות עיקריים המועדים לסתימה: כיור המטבח, השירותים והאמבטיה. ניתן למנוע היווצרותן של סתימות בכל אחד מהמקומות הנ"ל, על ידי תחזוקה שוטפת טובה של דיירי הבית.

ניקיון הצינורות המובילים מהכיורים לביוב

מתחת לכיורים בבית יש מיכלית שמטרתה לאגור לכלוך ושומן שלא יגיעו למערכת הביוב הנקראת "סיפון". אם הסיפון מתמלא בלכלוך שלא עבר לביוב, נגרמת סתימה והכיור מתחיל לעלוץ על גדותיו בעת הדחת כלים או כל שימוש אחר הכרוך בהזרמת מים.

ניקוי אחת למספר חודשים של הסיפון עשוי למנוע סתימות, אך חשובה הברגתו בחזרה שתהיה אטומה מספיק כדי שלא ידלפו מים מהצינורות. לצורך מניעת הובלת לכלוך כבד אל הסיפון ראוי להשתמש ברשת המונעת מפסולת כבדה לעבור למערכת הביוב.

אינסטלטורים לפתיחת סתימה בביוב באיזורים נבחרים:

אינסטלטורים בת"א

אינסטלטורים בר"ג

אינסטלטורים בפ"ת

שחרור סתימה בביוב

הצנרת המובילה מהאסלה לביוב היא משותפת לכל שכני הבניין המשותף. כאשר מכל בית מובלת צינור לצינור אחד ארוך המוביל לביוב הראשי. זאת הסיבה שהשלכת פסולת כבדה למיכל ההדחה בשירותים יכול לגרום לסתימה אצל אחד השכנים מלמטה. לא תמיד סתימה בשירותים נובעת מהשלכת הפסולת של דיירי הבית אלא שלל דיירים מלמעלה.

השלכת לכלוך שאינו מתפרק במים לאסלה יכול לגרום לסתימה לא רק בשירותים של אותו בית, אלא גם של השכנים. כדי לפתוח סתימת ביוב מהשירותים באופן עצמאי נהוג להשתמש בפומפה ולשאוב החוצה דרך מיכל ההדחה את הגורם המפריע. אם הפומפה לא מצליחה, משתמשים בפותח סתימות קפיצי שמטרתו לדחוף הלאה את הגורם לסתימה ולהמשיל להדיח מים עד שיעבור לצינורות הרחבים יותר בביוב.

ממה נגרמת סתימה בביוב?

הסיבה העיקרית  לסתימה באמבטיה היא הצטברות של נשירת שיער. שאריות שיער שמצטבר בדרכי הביוב סותם את המעברים של המים והמים לא מתנקזים. במקרה כזה, או שמושכים את שאריות השיער המצטברות, או שמשתמשים באבקה הנקראת סודה קאוסטית המכילה חומצה המפרקת את השיער ומזרימה אותו הלאה בביוב. השימוש בסודה קאוסטיק חייב להיות מבוקר כי הוא מכיל חומצה.

אם עדיין לא הצלחתם לגרום לפתיחת סתימה בביוב, זה הזמן לקרוא לאינסטלטור שיביא עימו מכשור מיוחד וידע מקצועי לפתיחת סתימות. כאן באינדקס המובחרים תוכלו לבחור את האינסטלטור הזמין עבורכם וההוגן מבחינת המחיר לפתיחת סתימות

מאמרים נוספים