כיצד להתמודד עם נזילות מים מהתקרה?

אינסטלטורים מובחרים | הגעה עד 25 דקות | שירות 24/7

נזילות מים בתוך הבית מפריעות מאוד ועלולות לשבש את מהלך החיים. במידה והנזילות הינן קלות אזי יתפשט כתם רטוב על התקרה ויהרוס את הטיח והצבע. במידה והנזילות הינן בעוצמה חזקה יותר אזי לא יהיה מנוס אלא לפנות את החדר הבעייתי עד לתיקון.

בכל מקרה, מעבר, לפגיעה במראה התקרה יש סכנה לבריאות הדיירים בבית. אוויר רטוב וריח טחב ועובש הנלווים אליו יכולים לפגוע מערכת הנשימה ולגרום לתופעות קליניות שאינן רצויות. מבחינים בנזילות חיצוניות שמגיעות בעיקר לאחר משקעים חזקים ובנזילות פנימיות שעלולות להיווצר מפיצוץ בצינור במערכת המים. נזילות פנימיות עלולות לקרות בכל עת ונובעות מבלאי במערכת, מתאונה או חבלה ועוד.

איתור נזילות מים מהתקרה

אין זה משנה מה הסיבה לנזילות מאחר ויש להשתמש באיש מקצוע שנותן שירות של איתור נזילות ולאתר את הבעיה. לעיתים, יש קושי רב בזיהוי מקום הנזילה מאחר והמים יכולים לפרוץ החוצה בנקודה מרוחקת ממקום החדירה. חדירת מים יכולה להיות על גג של בניין רב קומות ולהתגלות באחת הדירות התחתונות.

יכול להיות מקרה בהם נזילות מים מהתקרה מחלחלות מתחת למקלחת בקומה העליונה חודרים דרך הרצפה שאינה אטומה ומופיעים בתקרה שמתחת. מומחי איטום יודעים לזהות את מקור הנזילה. יש ברשותם, בין היתר, מצלמות תרמיות אשר יודעים לזהות את מקור חדירת המים. לאחר איתור הנזילה יש לגשת לתיקון שכבת האיטום ההרוסה.

איטום במקומות שונים

בגגות משופעים או גגות רעפים יש לבדוק אם אין רעפים שבורים וכן לבצע איטום מחודש באמצעות חומרי איטום מותזים, מומלץ להיעזר בשירותיו של אינסטלטור הנותן שירות איטום לביצוע עבודה שכזאת. במבנים בעלי מרפסות חיצוניות מרוצפות ניתן לבצע איטום על הריצוף הקיים. במידה ומעוניינים לבצע איטום יסודי ארוך טווח ניתן להרים את המרצפות, לבצע איטום ולהחזיר אחרות חדשות.

אינסטלטורים מקצועיים נותני שירות לתיקון נזילות בערים מרכזיות:

אינסטלטור בחולון | אינסטלטור בפתח תקווה | אינסטלטור ברמת גן

במקרים בהם חדירת המים מתרחשת מהקירות יש לצבוע את הקירות החיצוניים עם צבעים שמכילים חומרי איטום. במידה וקיימים קירות מחופים אזי יש לבדוק שאין סדקים בין האריחים. בכל מקרה, ניתן לבצע איטום שקוף על החיפוי. להשלמת התיקונים יש לבצע איטום לפתחי חלונות ודלתות קיימים. ביצוע עבודה יסודית שתכסה את כל המקומות הבעייתיים שמהם עלולים לחדור מים ולתקרה תפתור לחלוטין כל נזילה.

עבודות איטום גגות שטוחים

בעת בניית הבית משקיעים מחשבה ומשאבים כספיים באיטומו מכל כיוון. מים עלולים לחדור מגגות, ממרפסות, מקירות ומפתחים שונים במבנה. יש פתרונות איטום שמתאימים לכל מצב. תופעת של נזילות מים מהתקרה או מכל מקום אחר קורות כאשר עבודות האיטום היסודיות אינן מתבצעות היטב, כאשר האיטום נשחק בגלל בלאי, כתוצאה מחבלה, תאונה וכדומה.

נזילות מים מהתקרה מעידה בסבירות גבוהה על גג שאינו אטום כראוי. אם מדובר על גג שטוח אזי ניתן לבצע איטום באמצעות זיפות, הנחת יריעות ביטומניות, מריחה או התזה באמצעות חומרי איטום על בסיס ביטומני, פוליאוריטני, אקרילי ואחר. יש לבדוק את הניקוז על הגג ובמידת הצורך ליצור שיפועים באמצעות בטקל. יש צורך להתקין מרזבים שיובילו את המים אל מתחת לבניין.

מאמרים נוספים