איך נגרמות בעיות בביוב?

אינסטלטורים מובחרים | הגעה עד 25 דקות | שירות 24/7
ביוב

הביוב היא מערכת מים פתוחה אליה נשאבים שפכים, פסולת תעשייתית וכימית. לעומת המערכת לאספקת המים הינה מערכת צינורות לחץ סגורה המפוקחת על ידי ספק המים, אטומה יותר המספקת מים לשתייה ומקלחות. האם מערכות הביוב יכולות להיות מטופלות על ידי כל אדם?

חשיבותה של מערכת הביוב

מערכות הביוב הן מורכבות. כדי להבטיח זרימה נכונה של מי השפכים יש לתחזק אותן במקצועיות וידע של אינסטלטורים מנוסים. צנרת הביוב עשויה מחומרים עמידים בפני שחיקה. מדובר על צינורות גדולים המסוגלים לאפשר מעבר של חפצים ולסחוף אותם למקום השופכין. הצנרת צריכה להיות אטומה מספיק על מנת שלא תתאפשר ספיגה של מי הביוב באדמה וחדירתו למקורות המים.

השפכים מגיעים מהבתים והתעשייה ולכל מקום יש מערכת ביוב המשרתת אותו בהתאם לצרכיו. סוג השימוש במערכת קובע את רמת הפיקוח והחיבור למערכת העירונית. בכל רשות, קיים גוף המפקח על מערכות הביוב ואיכותן, חוקים ותקנות שונים הנוגעים לאיכות הסביבה והבריאות הקשורים במערכת הביוב והטיהור שלהן.

מערכת ביוב היא מערכת גדולה ומסועפת. תכנון הקמת צנרת הביוב דורש חשיבה מוקפדת  ותיאום קפדני עם תשתיות אחרות. איכות ההטמנה וההובלה של צנרת זו, בעלת השפעה רבה על איכות החיים של האוכלוסייה אותם הם משרתים.

ממה נגרמות בעיות בביוב?

למערכת יש מבחר שלם של גורמים מהם צריך להישמר כדי לא לפגוע בה.

גורמים שאין לנו שליטה עליהם:

חדירת שורשים לאזור בו מוטמן צינור הביוב, זעזועים כמו , רעידות אדמה, נפילת רקטה, חפירות שפוגעות בטעות בצנרת עשויים לגרום לכשלים ותקלות במערכות הביוב הסביבתיות

גורמים שיש לנו שליטה עליהם :

הזרמת שפכים ממפעלי תעשייה בצורה מפוקחת, פסולת כימית ואורגנית, השלכות של אבנים, סמרטוטים למערכות הביוב ומהמערכת הביתית , השלכות של מגבונים ובדים דרך השירותים שעשויים להיתקע בצנרת המובילה לביוב.

אם כן, מערכות הביוב הן סבוכות ולא מומלץ לתת לכל יד שאינה מקצועית לקלקל אותן. כדי לטפל בתקלות ובעיות הקשורות למערכות ביוב מומלץ להתקשר לאינסטלטור מוסמך המכיר את המערכות האלה.

כאן, באינדקס המובחרים תוכלו לבחור אינסטלטור מומלץ באזורכם המכיר את תחזוקת מערכות הביוב בצורה יסודית. המובחרים , האינדקס המביא בפניכם את האינסטלטורים האיכותיים ביותר לאחר שנבחנו באיכות השירות וביעילות העבודה שלהם ומחויבים להציע מחירים הוגנים.

אינסטלטורים נותני שירות וטיפול במערכות הביוב באיזורים נבחרים:

אינסטלטורים במרכז | אינסטלטורים בראש העין | אינסטלטור בב"ש | אינסטלטורים בשוהם

מאמרים נוספים