איתור נזילות מים

אינסטלטורים מובחרים | הגעה עד 25 דקות | שירות 24/7
דליפת מים

נזילות, מעבר להיותן גורם עיקרי לחשבון מים מנופח, הן גורמות לעובש, ריקבון, לחות מיותרת, כתמים בקירות וחלודה. כאשר הנזילה היא גלויה, אפשר לעלות על הגורמים לה ולתקן אותה די בקלות ובזמן. אך כאשר הזילה היא נסתרת ואנו לא מזהים בכלל שקיימת נזילה רק עד שמתקבל חשבון מים מנופח ובלתי צפוי, או מזהים כתמי רטיבות אנחנו מבינים שיש בעיה שעולה כסף, אם לא תיפתר בזמן.

איך מבינים שקיימת נזילת מים?

אם קיבלנו חשבון מים בסכום שאינו רגיל, קיימת בעיה. ראשית, צריך לסגור את כל הברזים בבית וללכת לשעון המים ולבדוק אם מחוג המים מסתובב. אם כן – יש נזילה נסתרת. אם אנו מזהים רטיבות בקיר, מאזור שקרוב להסקה או המיזוג, מדובר בנזילה בצינורות המובילים מים לאזור. אלה מקרים המעידים על נזילה נסתרת. איתור נזילת מים אינה בעיה פשוטה ודורשת עבודה מיומנת של אינסטלטור מקצועי.

איתור נזילת מים נסתרת

מערכת האינסטלציה היא די מסובכת ורובה טמונה ברצפה או בקירות. לשם איתור נזילות מים, אינסטלטור מיומן נדרש לעבוד עם ציוד מיוחד ומתאים ולהכיר את המערכת בצורה שיוכל להבין מהיכן יכולה לנבוע הנזילה. מיקום הנזילה מעיד על המערכת ממנה היא מגיעה, מהביוב או הניקוז, או מהמערכת המובילה מים נקיים.

מערכת האינסטלציה הביתית כוללת 3 מערכות נפרדות. כל מערכת דורשת בדיקה לאיתור הנזילה:

  • נזילה בצנרת המים הנקיים וההסקה נעשית באמצעות מד לחץ הבודק את קצב איבוד המים.
  • נזילה בצנרת המובילה לביוב (שירותים מקלחת), נעשית על ידי ביצוע חסימה של הביוב.
  • נזילה במערכת הניקוז של מזגנים נעשית באמצעות נשיפה לתוך צינור המזגן וכך מזהים חסימה.

אלה הבדיקות הראשוניות שאינסטלטורים מבצעים לשם איתור נזילות מים.

מצלמה טרמית לאיתור נזילות מים
מצלמה טרמית לאיתור נזילות מים

איתור נזילות במצלמה טרמית

אם גם בדיקות פשוטות אלה לא העלו תוצאות וודאיות למקור הנזילה, האינסטלטור ישתמש במכשור מתקדם יותר אלקטרוני, הנקרא "מצלמה תרמית" שסוקרת מיקומים בהם קיימת פריצת מים מעל חיפוי הקירות והרצפות. כמו כן, קיים סיב אופטי המוכנס לפתחי הצינורות ומאתר את מקום הנזילה. לשימוש במכשור מתקדם מסוג זה, יש עלות גבוהה יחסית, אחרי הכל, נחסכת עבודת שבירת האריחים והוצאת רצפות כדי לזהות את הנזילה.

איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית ע"י אינסטלטורים מקצועיים ברחבי הארץ:

אינסטלטור במודיעין | אינסטלטור ביבנה | אינסטלטור בהוד השרון | אינסטלטור ברמה"ש

חשיבות איתור מוקדם של נזילות מים

אם נזילות לא מטופלות במהירות, עשויות להיות להן השלכות הכרוכות בהוצאות כבדות. הנזקים המזעריים שהן יכולות לגרום הם הריסת הטיח והסיד בקירות. אם מדובר בפרקט, הלחות עשויה לפגוע בו. נזקים רבים מאלה הם חלודה בצנרת, עובש, פטרת, נזקים למערכת החשמל שאם אין מערכת חשמל מתקדמת עשויים לעלות בחיים.

אם יש ביטוח דירה, בהרבה פוליסות קיים סעיף המכסה בעיות צנרת. מומלץ לבדוק עם חברת הביטוח על הכיסוי ולשתף את האינסטלטור אודות הכיסוי כדי להכין מראש את כל הניירת הרצויה ממנו.

יש לכם חשד לקיום נזילה בבית? כאן באינדקס האינסטלטור תוכלו למצוא את האינסטלטור הקרוב למקום, המתמחה באיתור נזילה ע"י מצלמה טרמית והטיפול בה. האינסטלטורים באינדקס נבחרו בהקפדה על פי ניסיון מקצועי, אמינות ומחיר הוגן.

מאמרים נוספים